Naujienos

Aktuali informacija

1

Naujienos

2019 m. kovo 6, 7 ir 14 dienomis nuo 10 val. iki 11.30 val. viešojoje bibliotekoje vyks informacinio raštingumo mokymai. 

          2018 m. gruodžio 12 d. vyko Elektrėnų švietimo paslaugų centro Pedagoginės psichologinės tarnybos ir Elektrėnų savivaldybės ugdymo įstaigų vaiko gerovės komisijų išplėstinis posėdis. 

           Švietimo pagalbos aktualijas apžvelgė Elektrėnų savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramunė Sadauskienė. Direktoriaus pavaduotoja PPT veiklai organizuoti Asta Lauciuvienė skaitė pranešimus „Specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turinčių mokinių (vaikų) ugdymosi situacijos analizė Elektrėnų savivaldybėje 2019–2019 m. m.“ bei „Kalbos ir kalbėjimo sutrikimų turinčių mokinių (vaikų) atvejų aptarimai: refleksija“. Specialioji pedagogė Marijona Sajetienė ir Elektrėnų vaikų lopšelio-darželio „Drugelis ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Jurgita Grisiūnienė pristatė pažintinių gebėjimų lavinimo programos „Mokausi žaisdamas“ grupių vedimo Pylimų vaikų darželyje ir Elektrėnų vaikų lopšelyje-darželyje „Drugelis“ praktinę patirtį ir grįžtamąjį ryšį. Specialioji pedagogė Gintarė Mačionienė kalbėjo apie pagrindinio ugdymo pasiekimų ir brandos egzaminų pritaikymo specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams dokumentaciją. 

        Posėdžio metu taip pat buvo diskutuota apie bendradarbiavimo formas 2019 metais. Švietimo įstaigų specialistai išsakė savo pageidavimus.

 

Elektrėnų švietimo paslaugų centro Pedagoginės psichologinės tarnybos

Socialinė pedagogė Aliona Sasnauskienė

 

2018 m. lapkričio 22 d. respublikinėje konferencijoje „Bendradarbiavimas su šeima: dialogu ir partneriškais ryšiais grįstas ugdymas” gerąja patirtimi dalinosi ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai. Konferencijos iniciatorius  Vievio vaikų lopšelio-darželio „Eglutė” kolektyvas, partneris  Švietimo paslaugų centras.

        Lapkričio 16-ąją į visame pasaulyje minimos Tolerancijos dienos renginius įsitraukė ir Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centro pedagoginė psichologinė tarnyba. 

       Tarnybos socialinė pedagogė Aliona Sasnauskienė su edukacine valandėle „Tolerancijos raktas“ aplankė Semeliškių vaikų darželį „Gandriukas“ ir Pylimų vaikų lopšelį - darželį.

        Šių metų pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų. Kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo būtų galima atrakinti žmogaus vidinį pasaulį, jį geriau pažinti ir suprasti.

        Edukacinių valandėlių metu vaikai klausėsi pasakos apie tryliktą – kitokį – raktą. Vėliau aktyviai dalinosi mintimis ir diskutavo. Su vaikais buvo kalbama apie toleranciją, pagarbą, draugystę, bendravimą. Ikimokyklinikams dar sunku priimti žodį tolerancija, tačiau jie puikiai supranta, ką reiškia atjauta, padėka, gerumas, atlaidumas. 

       Veikla prabėgo turiningai ir smagiai. Tikiu, kad vaikai suprato, kaip svarbu yra gebėti gerbti kitą žmogų ir visiems sugyventi draugiškai. Viliuosi, kad tolerantiški jie bus ne tik lapkričio 16 dieną, bet ir kiekvieną dieną.

 

   Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centro pedagoginė psichologinė tarnybos

socialinė pedagogė

Aliona Sasnauskienė