Naujienos

Aktuali informacija

Naujienos

2018 m. lapkričio 22 d. respublikinėje konferencijoje „Bendradarbiavimas su šeima: dialogu ir partneriškais ryšiais grįstas ugdymas” gerąja patirtimi dalinosi ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai. Konferencijos iniciatorius  Vievio vaikų lopšelio-darželio „Eglutė” kolektyvas, partneris  Švietimo paslaugų centras.

        Lapkričio 16-ąją į visame pasaulyje minimos Tolerancijos dienos renginius įsitraukė ir Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centro pedagoginė psichologinė tarnyba. 

       Tarnybos socialinė pedagogė Aliona Sasnauskienė su edukacine valandėle „Tolerancijos raktas“ aplankė Semeliškių vaikų darželį „Gandriukas“ ir Pylimų vaikų lopšelį - darželį.

        Šių metų pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų. Kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo būtų galima atrakinti žmogaus vidinį pasaulį, jį geriau pažinti ir suprasti.

        Edukacinių valandėlių metu vaikai klausėsi pasakos apie tryliktą – kitokį – raktą. Vėliau aktyviai dalinosi mintimis ir diskutavo. Su vaikais buvo kalbama apie toleranciją, pagarbą, draugystę, bendravimą. Ikimokyklinikams dar sunku priimti žodį tolerancija, tačiau jie puikiai supranta, ką reiškia atjauta, padėka, gerumas, atlaidumas. 

       Veikla prabėgo turiningai ir smagiai. Tikiu, kad vaikai suprato, kaip svarbu yra gebėti gerbti kitą žmogų ir visiems sugyventi draugiškai. Viliuosi, kad tolerantiški jie bus ne tik lapkričio 16 dieną, bet ir kiekvieną dieną.

 

   Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centro pedagoginė psichologinė tarnybos

socialinė pedagogė

Aliona Sasnauskienė

 

2018 m. spalio 24 d. vyko Elektrėnų savivaldybės Švietimo paslaugų centro Pedagoginės psichologinės tarnybos logopedžių organizuojamas kalbos ir kalbėjimo sutrikimų turinčių vaikų atvejų aptarimų renginys Abromiškių reabilitacijos ligoninėje. Renginyje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės švietimo įstaigų logopedai, specialieji pedagogai, pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai, ankstyvosios reabilitacijos tarnybos specialistai, ligoninės logoterapeutai. Renginio tikslas – tarpinstitucinio bendradabiavimo stiprinimas ir dalijimasis gerąja patirtimi, siekiant grįžtamojo ryšio. Vaikų ligų gydytoja, direktoriaus pavaduotoja medicinai Jūratė Pranckevičienė supažindino renginio dalyvius su Vaikų skyriaus Ankstyvosios reabilitacijos tarnybos specialistais, jų praktiniu darbu, pasakojo apie tarnybos teikiamas paslaugas. Kita renginio dalis vyko Abromiškių reabilitacijos ligoninės suaugusiųjų skyriuje. Pedagoginės psichologinės tarnybos vadovė A. Lauciuvienė vedė kalbos ir kalbėjimo sutrikimų turinčių vaikų atvejų aptarimus temomis: sutrikimų įvertinimas, išvadų formulavimas, pagalbos krypčių ir rekomendacijų rengimas, bendradarbiavimas su vertintojų komandos specialistais, tėvais, ugdytojais. Diskusijos dalyviai mielai dalijosi savo profesine patirtimi.

Dėkojame Abromiškių reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojai J. Pranckevičienei bei specialistams už šiltą priėmimą

 

Elektrėnų švietimo paslaugų centro Pedagoginės psichologinės tarnybos

Logopedė Laura Baranauskienė

Spalio 18 d. Vievio gimnazijoje vyko socialinių pedagogų konferencija „Socialinio pedagogo vaidmuo vaiko gyvenime“. Socialiniai pedagogai dalinosi gerąja patirtimi apie savo darbo sėkmes, džiaugsmus ir iškylančias problemas. Apie vaidmenis, kuriuos tenka atlikti socialiniui pedagogui mokykloje: tarpininko, interesų gynėjo, socialinio terapeuto, eksperto, bendros veiklos dalyvio ir dvasinio vadovo.

Dėkojame Vievio gimnazijos socialiniai pedagogei Aistei Apyvalienei už puikų konferencijos organizavimą.