Elektrėnų pedagogų geroji patirtis

Informuojame, kad vadovaudamiesi asmens duomenų apsaugos taisyklėmis, viešindami mokytojų atvirų pamokų / veiklų medžiagą gerosios patirties sklaidos skiltyje, užtikriname, kad mokytojai yra gavę mokinių tėvų sutikimus, o Elektrėnų švietimo paslaugų centras – mokytojų sutikimą viešinti.

Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos 1 PUG projektinė veikla „Draugų mokykla“

Ieškodama naujų, įdomesnių būdų nuotoliniam ugdymui, savaitės veiklą apie draugystę pradėjau istorija apie peliuką, kuris apsigyveno mokykloje. Dažnai užsimindavau vaikams, kad pas mus grupėje gyvena kažkoks peliukas, nes kartais nerasdavome savo vietose daiktų. Vaikus skatindavau garsiai ir aiškiai kalbėti, lyg kažkas girdėtų, arba, atvirkščiai, tyliai žaisti, nes kažkas miega. Taip atsirado istorija apie peliuką Tuką. Karantino metu jis, aišku, nuobodžiavo ir nutarė aplankyti vaikus. Plėtodami savaitės temą vaikai pagamino jam draugą (iš plastilino, molio, sūrios tešlos, popieriaus). Draugą apibūdino sutapatindami su savimi, kas yra įprasta priešmokykliniame amžiuje. Apgyvendino jį (name, pievoje, kūdroje ir pan.). Ir galiausiai sukūrė jo pažinties ir draugystės su peliuku istoriją. Vaikai ir tėveliai labai susidomėjo šiuo projektu, per dieną gaudavau apie 160 komentarų, nors įprastai jų būdavo žymiai mažiau. Net per išeigines siuntė man nuotraukas su paaiškinimais (draugai geria kavą, draugai surado dar vieną draugą ir pan.). Ieškodama idėjų mokslo metų pabaigai nutariau išleisti knygelę, tad paverčiau vaikų istorijas eilėraštukais ir tekstais. Sutalpinau knygoje ir įdomiausių akimirkų, mielų prisiminimų, mėgstamiausių žaidimų bei darbelių nuotraukas. Kadangi šios knygelės turiniu dėl vaikų asmeninių nuotraukų pasidalinti negaliu, parengiau kitą variantą, kuriuo ir dalinuosi  gal kam pravers. 

 

Įkeliu ir filmuką apie peliuką: Istorija apie peliuką Tuką, kuris apsigyveno mokykloje

Gal šį pasakojimą kiekviena mokytoja interpretuos savaip! Puikios, tegu ir kitokios, mokslo metų pabaigos!

 

Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogė, metodininkė Svetlana Kunauskienė

Pažintis su skrabalais

Šį kart susipažinome su skrabalais ir Karoliu Šileika. Karolį galima išvysti įvairiuose koncertuose bei televizijos projektuose. Šiuo sunkiu laikotarpiu Karolis savo muziką dovanoja ir Lietuvos daugiabučių gyventojams! 

Ačiū jam už puikią pamoką! Vaikai labai sužavėti. 

Kaip gaila, kad Zoom pamokų laikas ribotas.

Mokytoja Asta Pranukevičienė

Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos nuotolinė pamoka tema „Keliaukime aplink Lietuvą pėsčiomis“

Pamokos tema: „Mes mylim Lietuvą“, 3 klasė.

Virtuali pamoka su Šarūnu Dignaičiu tema „Keliaukime aplink Lietuvą pėsčiomis“. 

Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos 3a klasės mokinukai virtualioje pamokoje susipažino su Šarūnu Dignaičiu. Šarūnas aną vasarą per 40 d. įveikė 1332 km, keliaudamas aplink Lietuvą tam, kad padėkotų mokytojams. Didelė kuprinė, palapinė ir pirmyn. 
 
„Nieko negali planuoti, dažniausiai viskas yra kitaip nei suplanuota", – sakė jis. Daugybė klausimų bei padėkų skriejo mūsų svečiui. Dabar tik beliko laukti, kada baigsis karantinas. Ačiū Šarūnui Dignaičiui už puikią pamoką!
 
Mokytoja Asta Pranukevičienė