EŠPC_logotipas_neoficialus

2018 m. balandžio–gegužės mėn. Elektrėnų savivaldybės Švietimo paslaugų centro Pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė A. Sasnauskienė Semeliškių vaikų darželyje „Gandriukas“ vykdė projektinę veiklą. Darželio vyresnieji ikimokyklinukai dalyvavo socialinių emocinių įgūdžių ugdymo programoje „Būkime drauge“. Programos tikslas – stiprinti vaikų socialinius emocinius įgūdžius.

Vaikai dalyvavo užsiėmimuose, jų metu mokėsi išgyventi ir atpažinti priklausymo vaikų grupei jausmą. Socialinė pedagogė su vaikais kalbėjosi apie draugystę ir gerus tarpusavio santykius, žaidimų metu vaikai mokėsi, kaip reikia elgtis įvairiose gyvenimiškose situacijose, ieškojo sprendimų būdų.

Paskutinio susitikimo metu vaikai sakė komplimentus vieni kitiems, suvokdami, kaip žodžiai keičia kito bei visos grupės nuotaiką. Vėliau aptarėme, kuo ypatingas ir kodėl kiekvienam svarbus bendravimas ir buvimas kartu. Labai smagu pasidžiaugti, jog vaikai noriai ir aktyviai dalyvavo veiklose, o joms pasibaigus sakė, kad jiems buvo labai smagu būti ir veikti drauge, kiekvienam ką nors darant atskirai ir kartu.

Manau, kad vaikų noras dalyvauti – tai tikras įrodymas, kad rezultatas pasiektas.

Socialinė pedagogė Aliona Sasnauskienė