SPC_dideslis_foto

2024 m. birželio mėnesį Švietimo paslaugų centro organizuota vaikų dienos stovykla „Veikime kartu“ sukvietė Elektrėnų ir Vievio 6-10 metų vaikus žaisti, bendrauti ir mokytis. Stovyklos tikslas – sudaryti palankias pozityviosios socializacijos sąlygas Elektrėnų sav. priešmokyklinio ir pradinio amžiaus vaikams, stiprinant jų emocinę sveikatą ir psichologinį atsparumą.

Psichinės sveikatos pagrindas dedamas vaikystėje, todėl labai svarbu laiku ir tinkamai pradėti ugdyti psichinę sveikatą bei psichologinę savijautą lemiančias vaiko asmenybės savybes ir gebėjimus. Šio projekto metu mokiniai išbandė daug psichologinio  atsparumo stiprinimo būdų, kuriuos galės naudoti kasdieninėse situacijose iškylant iššūkiams ar pokyčiams. Vaikų psichologinis atsparumas taip pat dažnai priklauso nuo jų socialinių gebėjimų. Vaikai, turintys gerus santykius su bendraamžiais ir bendruomene, jaučiasi palaikomi ir saugūs, todėl stovykloje skirtas didelis dėmesys socialinių įgūdžių stiprinimui, bendravimui ir bendradarbiavimui su bendraamžiais ir suaugusiaisiais. Pasibaigus stovyklai vaikai džiaugiasi naujai užmegztomis draugystėmis, dalinasi prisiminimais ir įspūdžiais iš veiklų, tikisi čia sugrįžti ir kitais metais.

Pirmoji stovyklos pamaina vyko Elektrėnų sav. Vievio Jurgio Milančiaus pradinėje mokykloje, 2024 m. birželio 12-18 d., o antroji – Elektrėnų sporto centro administruojamose „Vaikų pasaulio“ patalpose, 2024 m. birželio 17-21 d. Stovyklos vaikams PPT psichologė vedė užsiėmimus „Psichologiškai tvirti ir atsparūs“, kurių metu vaikai ne tik mokėsi atpažinti emocijas ir jausmus, bet ir psichologinio atsparumo stiprinimo būdų. Susikaupti ir nurimti vaikai mokėsi ir per yogos užsiėmimus, kurių metu L. Bernatavičienė parodė kelis efektingus pratimus. Yogos mokytoja taip pat pakvietė vaikus išbandyti garsų terapiją, supažindino su Tibeto dubenėlių stebuklingais garsais. Stovyklautojai džiaugėsi gausia vaikų bendruomene, aktyviai dalyvavo fiziniuose užsiėmimuose, įsitraukė į komandos formavimo žaidimus. Aktyvias veiklas ir žaidimus organizavo Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistas U. Zdanevičius, „Etmono“ mokyklos vadovas E. Žamaitaitis, Lietuvos šaulių sąjungos savanorės ir stovyklos vadovės. Šioje stovykloje vaikai taip pat turėjo galimybę vykti į ekskursiją, kuri buvo organizuojama net dvi dienas. Pirmąją dieną vaikai  vyko į Vilniaus „Mo“ muziejų, kuriame dalyvavo edukacinėse programose „Kaip atrodo jausmas“, „Pojūčių žemėlapis meno parodoje“ ir vyko į Lietuvos audiosensorinę biblioteką bei dalyvavo edukacijoje „Žmogus su negalia irgi gali“. Antrąją dieną vaikai vyko į Pelėdų parką, kuriame susipažino su įdomiu pelėdų gyvenimu. Po edukacijos apie pelėdas vaikų laukė laukinių vakarų nuotykiai parke „Rancho pancho“, kuriame edukatorius vaikus supažindino su kaubojų ir indėnų ypatumais, įtraukė į aktyvias veiklas, komandinius užsiėmimus, žaidimus. Visi dalyviai buvo apdovanoti šauniausio stovyklautojo diplomais!

Dėkojame Elektrėnų švietimo paslaugų centro socialiniams partneriams, kurie padėjo išpildyti stovyklos veiklas. Elektrėnų sav. Vievio Jurgio Milančiaus pradinei mokyklai už stovyklos patalpas ir maitinimo organizavimą pirmosios pamainos stovyklautojams, Elektrėnų sporto centrui už patalpas antrosios stovyklos pamainos organizavimui, Elektrėnų „Versmės“ gimnazijai už maitinimo organizavimą antrajai stovyklos pamainai. Taip pat dėkojame Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Vaikų dienos centrui „Vėjukai“, Lietuvos šaulių sąjungai,  „Etmono“ mokyklai, Vievio bendruomenei „Moderni karta“, Elektrėnų švietimo paslaugų centro Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologei R. Bartusevičienei ir socialinei pedagogei A. Sasnauskienei už pravestas veiklas ir mokymus.

Stovykla finansuojama Elektrėnų savivaldybės švietimo ir ugdymo programos projektų lėšomis. Stovyklos rėmėjas –  UAB „Finėjas”.

 

Elektrėnų švietimo paslaugų centras