SPC_dideslis_foto

Birželio 3 d. Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijoje įvyko netradicinė ugdymo diena – karjeros diena. Karjeros dienos tikslas – skatinti mokinius domėtis įvairiomis profesijomis, suteikti mokiniams galimybę pabendrauti su įvairių sričių specialistais.

Karjeros dienoje dalyvavo 1 – 8 klasių mokiniai, mokytojai, mokinių tėveliai, socialiniai partneriai. Mokinių tėveliai ir socialiniai partneriai pristatė savo profesijas, darbo ypatumus, papasakojo, kokių asmenybės savybių reikia turėti pasirinktai profesijai. Mokiniams buvo pristatytos šios profesijos: socialinio ir jaunimo darbuotojo, policijos pareigūno, sraigtasparnio ir sklandytuvo piloto, slaugytojo, asmeninio sporto trenerio, visuomenės sveikatos specialisto, plaukų stilisto, rašytojo, bibliotekininko, energetiko, mokslininko, verslininko, mokytojo, andragogo ir kt.

Pradinių klasių mokiniai piešė svajonių profesijas kreidelėmis ant asfalto, žaidė šaradas, klausėsi svečių ir tėvelių pristatymų, susipažino su neįprastomis profesijomis ir kūrė ateities darbų koliažus. Alfredas Oras „Transimeksa“  Verslo operacijų direktorius dalinosi darbo patirtimi transporto ir logistikos srityje, Iveta Česonytė – bibliotekininkė darbui su vaikais ir jaunimu pristatė bibliotekos darbuotojų profesiją bei „Kimochis‘‘ žaislus, Aušrinė Mekienė smagiai užėmė vaikus ir gamino gyvūnėlius iš balionių, pradinių klasių mokytoja Tatjana Basiukevičienė pasakojo vaikams apie darbą su vaikais, Rasa Kulevičienė Lietuvos Raudonojo kryžiaus vadovė kalbėjo apie savanorystę ir neatlygintiną veiklą, karjeros specialistė Rasuolė Rakauskaitė apie patirtį, įgytą  studijose  sporto srityje.

8 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Jaunimo savanoriškos tarnybos organizatore Aurelija Kuzmičiene, kuri mokiniams pristatė 6 mėn. trukmės savanorystės programą. A. Kuzmičienė papasakojo, kad JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Elektrėnų profesinio mokymo centro karjeros specialistė Kristina Čarienė, 8 kl. mokinius supažindino su modulinėmis profesinio mokymo programomis bei pačiu mokymo centru.

Mokiniai ne tik susitiko ir susipažino su įvairių sričių specialistais, bet ir dalyvavo netradicinėse pamokose, kuriose atliko įvairias užduotis: kūrė savo verslo planą, dalyvavo karjeros dienai skirtame protmūšyje, pasinėrė į svajones, svajonių darbą, atliko karjeros ir asmenybės testus, diskutavo, kodėl svajonėms reikia taupyti?

Linkime mokiniams nenustoti svajoti, siekti savo užsibrėžtų tikslų ir sėkmingai judėti tolyn!