EŠPC_logotipas_neoficialus

Anglų kalba socialinėje erdvėje

Skaitmenizuota aplinka verčia mus pačius ieškoti skaitmeninio turinio. Ieškome informacijos socialiniuose tinkluose, vis daugiau keliaujame, turime galimybę pirkti iš užsienio tinklapių – ši gausi pasiūla įpareigoja mokytis anglų kalbos.

Projektas „Anglų kalba socialinėje erdvėje“ – tęstinis, prasidėjęs 2020 metais. Šio projekto tikslas – padėti kiekvienam (vyresniam nei 18 metų) Elektrėnų savivaldybės gyventojui įgyti ir/ar tobulinti tokias bendrąsias kompetencijas kaip komunikavimas anglų kalba socialinėje erdvėje. Įgyvendinant programą yra tobulinama anglų kalba kaip priemonės socialinėje erdvėje bei plečiamas naudojamų socialinių tinklų sąrašas.

   Pirmosios projekto įgyvendinimo dalies metu teko persikelti į ZOOM platformą, kurioje dalyviai tęsė mokymus dėl epidemiologinės situacijos. 2021 metų rudenį mokymai vyko kontaktiniu būdu. Mokymams buvo pasitelkta informacija tiek iš akademinės literatūros ir vadovėlių, tiek tiesiogiai naudojantis skaitmeniniu turiniu. Mokymų dalyviai turėjo galimybę susipažinti su NETFLIX platforma, kuri yra puiki priemonė tęsiant anglų kalbos mokymąsi namuose. Besimokant anglų kalbos buvo svarbu įveiklinti visus savo pojūčius, naudoti savo turimus mokymosi stilius ir surasti tą geriausią būdą, kuris padeda geriausiai įsiminti. Visgi visi sutarė, jog nenaudojant kalbos, nesinaudojant programėlėmis, viskas greitai užsimirš. Pabaigoje atlikus apklausą naudojant „Google“ formas, pasitvirtino tas faktas, jog vien motyvacijos ir noro neužtenka, reikia įdėti daug darbo.

   Džiugina, kad projekto tęsinyje norą toliau dalyvauti išreiškė visi buvę dalyviai ir dar keli nauji. Po pirmųjų pamokų paaiškėjo, kad mokytis užsienio kalbos didelėje grupėje reikia įdėti daugiau pastangų patiems dalyviams, juk visų mokymosi lygiai yra skirtingi. Galiausiai, galima konstatuoti, jog būtent dėl tokių projektų atsiranda bendrakeleiviai, užsimezga draugystės ir toliau tęsti mokslus yra lengviau, nes turi šalia savęs kitą motyvuojantį asmenį.

Programos uždaviniai buvo pasiekti:

  • Buvo sudarytos sąlygos suaugusiems žmonėms mokytis anglų kalbos
  • Buvo sudarytos sąlygos suaugusiems žmonėms plėsti socialinių programų naudojimo galimybes
  • Buvo sudarytos sąlygos suaugusiems žmonėms didinti pasitikėjimą savimi, naudojantis socialine erdve

   Programa atitiko Elektrėnų sav. 2020–2022 metų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi veiksmų plano įgyvendinimo priemonės 1 uždavinį – rengti ir vykdyti neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas, padedančias kiekvienam asmeniui įgyti ir/ar tobulinti bendrąsias kompetencijas.

 

   Esu įsitikinusi, kad tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek laimingi galime būti. Jei svajosime, norėsime ir dar šiek tiek įdėsime darbo, būtinai džiaugsimės pasiektais rezultatais. Džiaugiuosi šio projekto rezultatais bei dalyvių nusiteikimu.

 

Projekto vykdytoja Lina Triponienė

stra_foto_2
stra_foto_1