EŠPC_logotipas_neoficialus

Lapkričio 16-ąją į visame pasaulyje minimos Tolerancijos dienos renginius įsitraukė ir Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centro pedagoginė psichologinė tarnyba.Tarnybos socialinė pedagogė Aliona Sasnauskienė su edukacine valandėle „Tolerancijos raktas“ aplankė Semeliškių vaikų darželį „Gandriukas“ ir Pylimų vaikų lopšelį – darželį.

Šių metų pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų. Kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo būtų galima atrakinti žmogaus vidinį pasaulį, jį geriau pažinti ir suprasti.

Edukacinių valandėlių metu vaikai klausėsi pasakos apie tryliktą – kitokį – raktą. Vėliau aktyviai dalinosi mintimis ir diskutavo. Su vaikais buvo kalbama apie toleranciją, pagarbą, draugystę, bendravimą. Ikimokyklinikams dar sunku priimti žodį tolerancija, tačiau jie puikiai supranta, ką reiškia atjauta, padėka, gerumas, atlaidumas.

Veikla prabėgo turiningai ir smagiai. Tikiu, kad vaikai suprato, kaip svarbu yra gebėti gerbti kitą žmogų ir visiems sugyventi draugiškai. Viliuosi, kad tolerantiški jie bus ne tik lapkričio 16 dieną, bet ir kiekvieną dieną.

 

Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centro pedagoginės psichologinės tarnybos

socialinė pedagogė

Aliona Sasnauskienė