EŠPC_logotipas_neoficialus

2021 m. balandžio–gegužės mėn. Elektrėnų Švietimo paslaugų centro pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Ingrida Puronienė paruošė psichologinio atsparumo stiprinimo programą „MANO SUPERGALIOS!“ ir ją sėkmingai įgyvendino kartu su Kietaviškių progimnazijos priešmokyklinukais.

Programa buvo parengta remiantis mokslu pagrįsta dėmesingumo ugdymo (Maindfulness) metodika. Tai gerai visame pasaulyje įvertinta ugdymo kryptis, užtikrinanti asmens sąmoningumą, dėmesingumą ir kryptingumą veikloje. Įsisąmoninimu grįstos metodikos įgauna vis didesnį paplitimą ne tik Europoje ir visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje, o šiuo atveju – mūsų savivaldybėje.

Praktikuodami dėmesingą įsisąmoninimą vaikai mokėsi pastebėti savo kvėpavimą, mintis, jausmus ir kūno pojūčius. Užsiėmimų metu lavino savo dėmesį, kantrybę, pasitikėjimą ir priėmimą, todėl taikyti dėmesingumo žaidimai ypač padėjo tiems vaikams, kurie norėjo išmokti nurimti, atpažinti savo mintis ar tvarkytis su stipriomis emocijomis. Programos vykdymo metu pastebėta, jog ypač svarbios dėmesingumo praktikos buvo tiems priešmokyklinukams, kuriems būdinga žemesnė savivertė, kurie patiria didesnį nesaugumo jausmą ir išgyvena bendravimo sunkumus su bendraamžiais.

Psichologiškai sustiprėjusiems vaikams telieka palinkėti – su atvirumu ir dideliu ryžtu pasitikti pirmą klasę, tačiau taip pat nepamiršti išmoktų dėmesingumo praktikų taikymo kasdieniniame savo gyvenime.

Dėkui Kietaviškių progimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Beatai Jocytei Bildziukienei, sudariusiai galimybę įsigyvendinti šią programą.

(Kelios dėmesingumo akimirkos nuotraukose)

 

Psichologė Ingrida Puronienė

(ingrida.puroniene@espc.lt)