SPC_dideslis_foto

2024 m. vasario 28 d., Elektrėnuose lankėsi Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) komanda, vykdanti projektą „Skaitmeninis dešimtmetis: nė vienas nėra pamirštas“, kuriuo Lietuvos bendruomenės skatinamos aktyviai įsitraukti ir didinti savo narių skaitmeninius įgūdžius.

RRT tarybos narė, Kristina Mikoliūnienė, Elektrėnų TAU klausytojus informavo apie mobiliųjų telefonų numerių pokyčius ir padėjo jiems pasirengti. Jau nuo 2024 m. kovo galima telefono numerio priekyje esantį „8“ keisti į „0“. Tokia tvarka galios vienerius metus, t. y. iki 2025 m. kovo. Nuo tada telefonai su numerio priekyje esančiu „8“ nebeveiks. Telefono numeriai veikė ir veiks su tarptautiniu Lietuvai priskirtu kodu „+370“. RRT atstovė, K. Mikoliūnienė, pristatė programėles, kurių pagalbą galima atnaujinti adresatus. Telefonams su „Android“ operacine sistema rekomenduojama įsidiegti „Add Country Code“ programėlę, o „Iphone“ telefonams rekomenduojama įsidiegti „Contacts prefix fixer“ programėlę ir atlikti pakeitimus. Elektrėnų TAU klausytojai taip pat klausė paskaitos apie elektroninį parašą, susipažino su įvairiais dokumentų pasirašymo būdais elektroninėje erdvėje.

Su šiuo projektu RRT ekspertai keliauja po visą šalį ir teikia ekspertines konsultacijas bei gilina praktines senjorų žinias. Projektą „Skaitmeninis dešimtmetis: nė vienas nėra pamirštas“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

 

RRT komanda taip pat iniciavo renginį „Kokie pavojai slypi socialiniuose tinkluose ir kaip saugiai juo naudotis?“, kuriame dalyvavo ne tik Elektrėnų TAU klausytojai, bet ir Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos mokiniai bei visi norintys Elektrėnų savivaldybės gyventojai. Renginio metu žinoma menininkė, Jolita Vaitkutė, pristatė meninę instaliaciją – mešką, kuri suklijuota iš tūkstančio mobiliųjų telefonų apsauginių stikliukų. Ši draugiško interneto ir mėlynos šviesos meška sukurta tarptautinei saugesnio interneto dienai paminėti, siekiant atkreipti dėmesį į internete slypinčius pavojus. RRT atstovė, K. Mikoliūnienė, susirinkusiems klausytojams skaitė paskaitą apie saugaus interneto tema, pristatė socialiniuose tinkluose slypinčius pavojus ir kitas aktualias problemas.

Nuoširdžiai dėkojame visai RRT komandai už įdomias, interaktyvias ir įtraukiančias veiklas. Džiaugiames Elektrėnų TAU aktyviu dalyvavimu. Dėkojame socialiniams partneriams, Elektrėnų sav. viešajai bibliotekai, už suteiktą erdvę renginio įgyvendinimui.