SPC_dideslis_foto

2024 m. sausio – vasario mėn. Elektrėnų Švietimo paslaugų centro pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Raminta Bartusevičienė parengė ir vykdė trumpalaikį projektą „Psichologiškai tvirti ir atsparūs“, skirtą Elektrėnų savivaldybės Semėliškių vaikų darželio „Gandriukas“ ikimokyklinės grupės vyresniems vaikams.

Projekto metu buvo tikimasi ugdyti vaikų socialinius emocinius gebėjimus, siekiant užtikrinti sėkmę darželyje ir gyvenime, puoselėti darnius tarpusavio santykius ir stiprinti atsakingą elgesį.

Projekto vykdymo laikotarpiu vyko aštuoni užsiėmimai. Jų metu vaikai susipažino su emocijomis, mokinosi atpažinti savo ir kitų emocijas bei jas įvardinti. Vaikai susitapatino su balionu ir stebėjo kaip jis keičiasi įvairiose situacijose, jį pučiant arba jam sprogstant. Mokinosi įtampos ir atsipalaidavimo būdų bei pasigamino savo asmenines knygeles. Vaikai buvo skatinami suprasti savo ir kito panašumus ir skirtumus, kad kiekvienas žmogus yra savitas ir svarbus. Mokinosi teikti pagalbą draugui sudėtingose situacijose, kai draugą apima sunkūs jausmai. Ieškojo būdų kaip galima sau padėti apėmus tam tikroms emocijoms. Pasitelkiant pasakos motyvus, buvo bandoma padėti vaikams suprasti mūsų pasakomų žodžių „svorį“, kad esame atsakingi už savo žodžius.