SPC_dideslis_foto

Elektrėnų Švietimo paslaugų centro pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Raminta Bartusevičienė parengė ir vykdė trumpalaikį projektą „STRESAS. KAIP SAU PADĖTI?“, skirtą Elektrėnų sav.  Kietaviškių progimnazijos 8 klasės mokiniams.

Projekto metu buvo tikimasi sustiprinti ir ugdyti mokinių psichologinį atsparumą supažindinant juos su stresu bei lavinant gebėjimą jį atpažinti ir valdyti.

Paauglystė, tai laikas, kai įvyksta daug gyvenimo pokyčių. Daugeliui tai yra įdomus metas, tik neretai lydimas streso ir rimtų išbandymų. Kartais stiprus ar ilgai neatpažintas, nepripažintas ir nevaldomas stresas gali paskatinti psichikos sveikatos sutrikimų atsiradimą. Visame pasaulyje vis labiau pripažįstama psichikos sveikatos atsparumo ugdymo svarba. Psichikos sveikatos sutrikimų prevencija prasideda nuo ankstyvųjų simptomų atpažinimo, todėl nuo pat ankstyvo amžiaus stiprinant psichikos sveikatą galima pasiekti daug.

Projekto vykdymo laikotarpiu vyko paskaita, kurios metu mokiniai buvo supažindinti su stresu, stresą įtakojančius veiksnius, patiriamo streso požymius, streso poveikį žmonių sveikatai. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas streso įveikos būdų analizei ir jų pasirinkimo galimybėms pritaikant kasdieninėse situacijose.

Trumpalaikis projektas „STRESAS. KAIP SAU PADĖTI?“