SPC_dideslis_foto

Kiekvieną vasarą, pasibaigus mokslo metams, prasideda vaikų taip laukiamas stovyklų sezonas. Stovyklose vaikai įgauna bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, ugdosi vertybines nuostatas, linksmai ir naudingai praleisdami atostogas atranda naujas veiklas, užmezga naujas pažintis ir draugystes.

Elektrėnų švietimo paslaugų centras 2023 m. birželio 12-23 d. įgyvendino projektą „Vaikų socializacijos dienos stovykla“, kurio metu 7-10 metų vaikams, atvykusiems iš užsienio ir besimokantiems Elektrėnų sav. mokyklose, buvo sudaromos palankios pozityviosios socializacijos sąlygos. Pozityvi socializacija leidžia vaikams įgyti įgūdžių, kurie padeda pasitikėti savimi, tapti savarankiškesniems. Socialinė sąveika padeda vaikams ugdyti savigarbą, atsparumą nežinomybei ir, savo ruožtu, sukuria ryšius, dėl kurių naujos socialinės sąveikos tampa mažiau baisios.

Stovyklos veiklas organizavo Elektrėnų švietimo paslaugų centro metodininkai, Elektrėnų švietimo paslaugų centro Pedagoginės ir psichologinės tarnybos specialistai ir Elektrėnų švietimo paslaugų centro partneriai: Elektrėnų sav. viešoji biblioteka, Elektrėnų visuomenės sveikatos biuras, „Lietuvos Raudonasis Kryžius“ (Elektrėnų skyrius), Elektrėnų jaunimo centras, Elektrėnų sav. vietos veiklos grupė, Elektrėnų sav. sporto centras, Elektrėnų krepšinio klubas „Centauras“, Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazija, Elektrėnų pradinė mokykla ir kt. Vaikų socializacijos dienos stovykla finansuojama UAB „Finėjas“, Elektrėnų savivaldybės švietimo ir ugdymo programos projektų ir Elektrėnų švietimo paslaugų centro lėšomis.

Dienos stovykloje vaikams buvo kuriama palanki socialinė, kultūrinė ir šviečiamoji veikla, skatinanti jų sėkmingą integraciją bendruomenėje. Parke „Vaikų pasaulis“ stovyklai tinkamas ir patogias patalpas skyrė Elektrėnų sav. sporto ir laisvalaikio centras. Vaikai kasdien žaidė komandinius, aktyvius ir stalo žaidimus, dalyvavo įvairiose edukacijose, susipažino su savo krašto kultūra.

Stovyklos metu didelis dėmesys buvo skiriamas vaikų fizinei ir psichinei sveikatai stiprinti, bendradarbiavimo įgūdžiams ugdyti. Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro specialistas Ugnius Zdanevičius vaikams vedė rytines mankštas ir judriuosius žaidimus. Elektrėnų krepšinio klubo vadovas Vidmantas Pupininkas stovyklautojus supažindino su krepšinio sportu ir kitais komandiniais žaidimais, o Elektrėnų diskgolfo klubo savanoriai supažindino su diskgolfo žaidimu. Elektrėnų švietimo paslaugų centro, Pedagoginės ir psichologinės tarnybos psichologės Ingridos Puronienės, socialinės pedagogės Alionos Sasnauskienės ir Elektrėnų sav. Vietos veiklos grupės pirmininkės, jogos instruktorės Linos Bernatavičienės pravesti užsiėmimai ne tik padėjo užtikrinti vaikų palankią socializaciją, bet ir stiprino jų psichologinį atsparumą, rūpinosi vaikų emocine sveikata.

Stovyklautojai veiklų metu turėjo galimybę geriau pažinti savo kraštą ir kultūrą. Lankydamiesi įvairiose Elektrėnų miesto vietose vaikai ne tik geriau pažino savo miestą, bet ir domėjosi įvairių institucijų darbu ir veikla. Ekskursijos į Elektrėnų savivaldybę metu vaikai susipažino su Elektrėnų sav. meru Gediminu Ratkevičiumi ir Elektrėnų sav. administracijos direktore Jekaterina Goličenko. Mero patarėjas Dovydas Bliujus mielai supažindino vaikus su savivaldybės veikla ir Elektrėnų sav. Tarybos darbo ypatumais. Stovyklautojai taip pat lankėsi Elektrėnų sav. viešojoje bibliotekoje, kurioje ne tik turėjo galimybę susipažinti su įstaigos veikla, bet ir dalyvauti kūrybiniuose užsiėmimuose. Vaikams taip pat labai įdomu buvo pamatyti ugniagesių darbą iš arti, susipažinti ir su Elektrėnų sav. priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnyba.

Stovyklautojai pažino ne tik savo krašto, bet ir Lietuvos kultūrą, domėjosi tautos tradicijomis. Vaikai lankėsi Rumšiškių Lietuvos liaudies buities ir  Kernavės archeologinės vietovės muziejuose, kur dalyvavo edukaciniuose  užsiėmimuose: „Kaip žmonės senovėje gyveno“, „Paukščio pynimo edukacija“, „Kūdikystė, vaikystė senoje pirkioje“. Stovyklautojai taip pat aplankė Elnių SPA ir Alpakų ūkį Trakų raj.

Šioje dienos stovykloje vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, įdomiai praleido laiką. Esame dėkingi Elektrėnų švietimo paslaugų centro partneriams už kiekvieną dieną, tapusią mažyte švente – stovykloje nuoširdžiai bei kūrybingai dirbusiems savanoriams ir visų partnerių atstovams, dovanojusiems vaikams poilsį, pažinimą ir žinias. Ne viena sustabdyta akimirka išliko ne tik nuotraukose, bet ir kiekvieno stovyklos dalyvio atmintyje bei širdyje.

 

 

 

 

Elektrėnų švietimo paslaugų centras